Policia ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme një operacion kombëtar kundër lojërave të fatit të shtrirë në 21 qarqe. Në një njoftim për mediat sqarohet se në operacion kanë marrë pjesë 1100 punonjës policie.

Mësohet se operacioni “Gjysmëfinalja”, është zhvilluar për zbulimin e veprimtarisë së jashtëligjshme të lojërave të fatit. Në të gjithë vendin janë kontrolluar 656 ambiente në të cilat dyshohej se mund të ushtrohej aktiviteti i kundërligjshëm i lojërave të fatit, kryesisht në fushën e basteve.

Nga kontrollet e ushtruara në të gjithë vendin janë arrestuar në flagrancë 35 persona, konkretisht 19 persona në Tiranë, 6 persona në Vlorë, 5 në Shkodër, 2 në Durrës, 1 në Bulqizë, 1 në Fier e  1 në Korçë.

Po ashtu mësohet se janë proceduar penalisht në gjendje të lirë 18 persona, konkretisht 5 persona në Korçë, 3 në Tiranë, 3 në Shkodër, 2 në Vlorë, 2 në Berat, 1 në Elbasan, 1 në Mat dhe 1 në Fier.

Policia sqaron se ka sekuestruar dhe  15 kompujtera, 5 makineta për lojëra fati, 16 tableta që shërbenin për vënie bastesh, 8 tavolina pokeri, 15 DVR, 41 aparate celular, 5 milionë lekë dhe prova të tjera materiale, të cilat shërbimin për ushtrimin e veprimtarisë së kundërligjshme të lojërave të fatit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

El Cheka sfidon Ali Ahmetin, i kërkon “duel” në Skype!!!

El Cheka, nëpërmjet një postimi të fundit në fejsbuk ka sfiduar liderin…

Beqa (PDK): Kryesuesi i Komisionit të Jurisprudencës mban tetë pozita

Ministrja e Drejësisë Albulena Haxhiu, para deputetëve të Kuvendit të Kosovës i…

Rrëfimi i 25-vjeçares franceze që bleu një leje të rreme shëndetësore në mediat sociale – menjëherë pas kësaj, ajo u sëmur rëndë nga Covid-19

Kur Franca këtë verë prezantoi “lejen shëndetësore për Covid-19”, 25-vjeçarja kundër vaksinave…

Sekretarja e Jashtme britanike: Lufta në Ukrainë, do të jetë fillimi i fundit të Putinit

Sekretarja e Jashtme britanike, Liz Truss, ka thënë për Sky News se…

Osmani për vizat: Shkoj me shpresë në Bruksel, por pa shumë pritshmëri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se niset me shpresë drejt…