Janë liruar tre policët e Kosovës që ishin rrëmbyer nga njësitë speciale më 14 qershor.

Vendimi për lirimin e tyre e mori sot Gjykata e Kralevës.

Beqir Sefi, Rifat Zeka dhe Mustafë Shemi, do të sillen në pikën kufitare në Merdare.

Lajmi u konfirmua për Klan Kosovën nga sekretari i Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Serbi, Fatmir Haxholli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sulmohet me gurë autobusi me kosovarë në Mal të Zi

Sulohet me gurë dhe sende të forta autobusi me turistë shqiptarë në…

Presidenti Biden: Mizori e tmerrshme nga Rusia në Kramatorsk

Presidenti amerikan Joe Biden ka dënuar sulmet me raketa të Rusisë në…

Szunyog: S’ka asnjë marrëveshje në dialog që pengon vendosjen njësisë speciale në veri të Kosovës

Për shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, Kosova…

Brenda zyrës/ Del videoja e dytë e Safet Gjicit me vajzën

Një tjetër video është bërë publike nga skandali seksual i ish-kryebashkiakut të…

PDK e LDK barazohen për nga numri i komunave të fituara

Rezultatet preliminare të KQZ-së nxorën PDK-në parti të parë në Kosovë duke…