Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 19:00 janë arrestuar dy persona për kontrabandë me emigrantë, përcjell TV21. Bëhet fjalë për personin S.R. 22-vjeç nga Breza dhe personin E.J. 25-vjeç nga Haraçina. Të njëjtit janë arrestuar në vendin e quajtur “Klisura” në autostradën A1.

“Gjatë kontrollit në automjetin të tip “Audi” me targa të Shkupit, që po drejtohej nga S.R., me pasagjer E.J. janë gjetur 14 emigrantë ( nga 6 persona nga Siria dhe Pakistani dhe 2 nga Afganistani). Më herët, në orën 18:30, në autostradën A1 në drejtim nga Prdejci në Demir Kapi, automjeti nuk është ndalur në shenjë ndalimi nga policia, ndërsa në momentin e ndalimit, shoferi, pasagjeri dhe emigrantët kanë tentuar të arratisen, por janë ndaluar dhe janë privuar nga liria”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të hyrat i ndanë me punëtorët – kurdi që ndërtoi perandori pa ndonjë përvojë në biznes

“Nëse fitoj unë, fitojnë edhe punonjësit e mi. Fitimi im është edhe…

Ukraina: Rusia po përdor pengjet si mburojë, nuk kursen as fëmijët

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka akuzuar forcat ruse për rrëmbimin e…

Presidenti i Sllovenisë të hënën për vizitë në Kosovë

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do të qëndrojë për vizitë të hënën…

Gjykimi ndaj Salih Mustafës fillon të mërkurën

Gjykimi ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Salih Mustafës, do të…

Autostrada që i kushtoi 1 miliard dollarë Malit të Zi, problem shlyerja e kredisë ndaj Kinës

Mbetet ende e paqartë se si do të financohet autostrada e cila…