Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) përmes rrejteve sociale sot ka njoftuar se grupi i dytë i besimtarëve ende nuk është nisur për në haxh. Kjo pasi avioni që ishte destinuar që të vinte në Prishtinë për t’i marrë besimtarët e t’i dërgonte në Mekë ka pësuar defekt teknik.

Besimtarët myslimanë gjenden në aeroportin “Adem Jashari”.

“Drejtoria e Haxhit është në komunikim të vazhdueshëm me kompaninë e kontraktuar “Jordan Aviation” që sa më parë të gjejë zgjidhje për nisjen e besimtarëve drejt destinacionit të tyre”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, për të realizuar Haxhin, besimtarët këtë vit kanë paguar 5.700 euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Manual i BBC/ Si të mos infektohesh kur bën blerje në supermarket

Vetëm disa javë më parë, një e dalë në supermarket nuk ishte…

LVV tregon gjashtë operacionet e suksesshme ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit

Lëvizja Vetëvendosje ka numëruar gjashtë aksionet e suksesshme të institucioneve të vendit…

Trump ndalon fondet për OBSH-në, e akuzon për keqmenaxhim

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e udhëzoi administratën e tij…

Disa raste të PSP-së do të nisin nga e para

Pasi disa raste të PSP-së, pas disa vitesh gjykim, do të fillojnë…

Habit Moska, 21 ushtarë nga Maqedonia janë vrarë në Ukrainë

Njëzet e një mercenarë nga Maqedonia janë vrarë nga fillimi i “operacionit…