Një aeroplan brenda të cilit kishte mbi 100 pasagjerë, është përplasur derisa po tentonte të ateronte në aeroportin e Miamit, pasi pajisjet që ndihmojnë në aterim pësuan defekt teknik me të prekur në pistë.

Fluturakja u përplas në një ndërtesë të vogël dhe kullën e komunikimit, ku me “bark” përshkoi tërë pistën para se të përfshihej nga zjarri.

Tre persona janë shtrirë në spital pas aksidentit, kurse në aeroplan gjendeshin 126 pasagjerë dhe 11 anëtarë të ekuipazhit.

Administrata e Aviacionit Federal ka njoftuar se pajisjet për aterimin e fluturakes dështuan, dhe erdhi deri te përplasja.

Aeroplani ishte pjesë e flotës që është në pronësi të Red Air, një aviokompani e themeluar vitin e kaluar nga Republika Dominikane.

“Mendova se po vdes. Ishte një burrë i moshuar pranë meje që tërë kohën e përqafoja. Ishte një ndjenjë e tmerrshme. Po kërcenim nga njëri skaj në tjetrit dhe të gjitha dritaret u thyen”, tha Paola Garcia për CBS Miami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Adem Zogjani dërgohet në Hagë

Adem Zogjani, ish-anëtar i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,…

Arsovski: Janeva dhe Zaevi fytyra të se njëjtës monedhë

Katica Janeva nuk do të kishte mundur të zhvat pa përkrahjen e…

Filipçe: Test që për 40 minuta do të tregojë nëse pacienti është i infektuar me virusin korona

Venko Filipçe, ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut premtoi se do…

Stefanova dhe Janeva ftohen për dëshmi

Prokurorja nga Prokuroria Speciale Publike, Lile Stefanova është ftuar nga Prokuroria Themelore…

Seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së caktohet më 24 mars

Seanca e radhës ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep…