Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.768 teste, ndërsa janë regjistruar 127 raste të reja me Covid-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas qyteteve në: Shkup-38, Kumanovë-23, Dibër-1, Shtip-3, Prilep-15, Tetovë-8, Strugë-2, Veles-5, Manastir-1, Ohër-1, Kavadar-1, Gostivar-12, Strumicë-1, Probishtip-3, Pehçev-2, Berovë-3, Vinicë-1, Dellçev-3, Sveti Nikollë-3, Negotinë-1.

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 60 pacientë të shëruar nga: Shkupi-19, Dibër-1, Manastir-3, Kavadar-11, Gostivar-22, Demir Hisar-1, Kërçovë-2, Negotinë-1.

Pesë persona vdiqën, një paciente nga Kriva Pallanka (69), dy nga Gostivar (77 dhe 63), një pacient nga Negotina (69) dhe një nga Shkupi (70). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 13.799.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Bie çmimi i naftës në tregjet botërore pas kërkesës së ulët për karburant në Kinë

Çmimi Ndërkombëtar I Referencës Për Naftën Brent Ishte 120 Dollarë Për Fuçi,…

Forcat amerikane përgatiten për luftë dimërore

Anëtarët e shërbimit nga Batalioni i parë, Regjimenti i 120-të i Artilerisë…

Protestuesit e zemëruar përleshen me policinë në Britani

Qindra protestues të zemëruar u përlplasën këtë të shtunë me policinë britanike.…

OKB – Dhuna e forcave izraelite ndaj palestinezëve duhet të hetohet menjëherë

Kombet e Bashkuara (OKB) deklaruan se aktet e dhunës së policisë izraelite…

Kurti takon Scholz në Berlin

Kancelari: Marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë Kancelari gjerman inkurajon Kosovën e…