Pesë persona – duke përfshirë një oficer policie jashtë detyrës – janë vrarë pas të shtënave të enjten në Raleigh lindor, në Karolinë të Veriut, tha policia.

Dy persona u dërguan në spital, njëri prej të cilëve ishte një oficer i Raleigh K9 me lëndime jashtë rrezikut për jetën dhe u lirua më vonë, thanë autoritetet. Personi tjetër i lëndua është në gjendje kritike, tha zëdhënësi i policisë Raleigh, Lt. Jason Borneo gjatë një konference për shtyp të enjten mbrëma.

“Sonte, terrori ka arritur në pragun tonë. Makthi i çdo komuniteti ka ardhur në Raleigh”, tha guvernatori Roy Cooper në konferencën për shtyp. “Ky është një akt dhune i pakuptimtë, i tmerrshëm”.

I dyshuari u mor në paraburgim pak pas orës 21:30, tha Borneo. I dyshuari është një i mitur mashkull i bardhë, tha policia, dhe nuk ka dhënë detaje të tjera.

Të shtënat kanë ndodhur rreth orës 17:00 në lagjen e Hedingham pranë lumit Neuse Greenway, tha Borneo. Ajo që pasoi ishte një sprovë prej disa orësh ndërsa autoritetet punuan për kapjen e të dyshuarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sulmohet droni izraelit

Sistemi mbrojtës kundërajror i Izraelit i njohur si “kupola e hekurt”, ka…

Janeva mbërrin në Prokurori, do të shqyrton dëshmitë për “Reketin”

Ish-prokurorja speciale publike Katica Janeva, e cila është e dyshuar për rastin…

Mickoski: Еvropa na tradhtoi

Кryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në brifingun joformal me gazetarët tha se…

Hetim për origjinën e Covid-19, Kina jep miratimin

Zyrtarë të Organizatës Botërore të Shëndetësisë thanë të enjten se Kina do…

Drejtori i statistikave: Mërgimtarët nuk do të përfshihen te numri i përgjithshëm i popullatës

Drejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Apostoll Simevski thotë se personat të…