Pesë policë nga vendkalimi kufitar ‘Bogorodicë’ janë arrestuar për shkak të dyshimeve për marrje ryshfeti.

“Departamenti për kontroll të brendshme, hetime kriminalistike dhe standarde profesionale pranë MPB pas marrjes së njohurive për veprim ilegal të zyrtarëve policorë nga stacioni policor për kontrollime kufitare dhe mbikëqyrje të kufirit Bogorodicë në koordinim me Prokurorinë Themelore Publike për hetim të krimit të organizuar dhe korrupsionit ndërmori masa tekniko-operative dhe veprime nga ku nga zyrtarët policorë gjeti dhe konfiskoi 822 euro, si dhe pije alkoolike”, thuhet në njoftimi e MPB-së.

Zyrtarët policorë M.M (50), S.O(36), R.S (41), M.K (37) dhe D.D (41) janë privuar nga liria dhe janë mbajtur në SPB Strumicë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…