Një person që sulmoi bashkëshortin e kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Nancy Pelosi, po kërkonte politikanen demokrate, thonë raportet.

Paul Pelosi, 82 vjeç, u dërgua në spital pas sulmin në shtëpinë e tyre në Kaliforni të premten në mëngjes. Ai pritet të shërohet plotësisht.

I dyshuari, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, ndodhet në paraburgim.

Ai thuhet se hyri në shtëpi me çekiç – pasi u përball me Paul Pelosin – bërtiti – “ku është Nancy?”.

Pelosi ishte në Washington kur ndodhi incidenti dhe jo në rezidencën e San Franciskos.

“Kryetarja dhe familja e saj janë mirënjohës për reaguesit e parë dhe profesionistët mjekësorë të përfshirë dhe kërkojnë privatësi në këtë moment”, tha një zëdhënës i demokrates së lartë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kriza në Ukrainë, pesë pyetjet kyçe teksa forcat ruse synojnë të fillojnë një luftë në Evropë

Ukraina është në prag të luftës me forcat ruse që rrethojnë vendin…

Verushevski: “Bombat” në fillim kanë shkuar te Cërvenkovski, e pastaj te Zaevi (Video)

Ish kryepolici i policisë sekrete në Maqedoni, Zoran Verushevski, aktualisht këshilltar i…

Vrasja dhe plagosja në Klinë, arrestohen disa persona

Pesë persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e sontme që ndodhi…

Mediumi gjerman: Kosova ka mundësi të përdoret si vend transit i avionëve luftarakë MiG-29

Ministria e Punëve të Jashtme polake të marten ka thënë se qeveria…

Rusia nuk ka pasë ndonjë përparim të madh në lindje, thuhet sipas institutit kërkimor amerikan

Sipas studimit të lartë amerikan të mbrojtjes thuhet se forcat ruse nuk…