11 persona kanë vdekur në një aksident trafiku, që ka ndodhur rreth orës 05:40, në autostradën në drejtim të Zagrebit.

Sipas informacioneve të para nga policia e Varazhdinit dyshohet se autobusi me targa polake ka dalë nga autostrada duke e shkaktuar kështu këtë aksident të rëndë.

Numrin e viktimave tashmë e ka konfirmuar edhe Ministria e Punëve të Brendshme, shkruan Dnevnik.

Kujtojmë se në fund të korrikut të vitit të kaluar kishte ndodhur një aksident i ngjashëm tragjik në autostradën kroate ku një autobus i Kosovës doli nga rruga në afërsi të Slavonski Brodit duke lënë të vdekur 10 persona dhe 44 të tjerë të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Çështja e identitetit, Karakaçanov sfidon Gruevskin

Kreu i Lëvizjes Bullgare VMRO njëherë edhe ministri bullgar i Mbrojtjes, Krasimir…

Borrell kërkon vazhdim të shpejtë të dialogut Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Çështje…

Komisioni Evropian nuk e komenton arrestimin e Katica Janevës

Komisioni Evropian tani për tani përmbahet nga komentet për rastin “Reket” dhe…

Kurti me Varhelyi: S’jemi as “afër” dhe as “fqinj” me BE-në, sepse jemi të rrethuar nga ajo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës zyrtare në Bruksel është takuar…

Der Leyen e Borrell shkojnë të premten në Kiev, takohen me Zelenskyn

Shefja e Komisionit Evropian, Ursula voon de Leyen dhe Përfaqësuesi i Lartë…