Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur rreth orës 2 pas mesnate në Haraçinë, ku të plagosur kanë mbetur disa persona, kanë informuar sot nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Në komunikatën e MPB-së, shkruan se sot në SPB Shkup janë arrestuar M.A (31), M.S (35) nga fshati Straçincë dhe N.XH (27) nga fshati Haraçinë. Policia ka vepruar në bazë të denoncimit sipas të cilit pas mosmarrëveshjes paraprake, M.A (31) ka shtënë me armë zjarri dhe e ka plagosur B.A (36) për shkak borxhit që ky e ka pasur ndaj ti.

Pas përleshjes, sic informojnë nga MPB, në kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” me lëndime nga arma e zjarrit është paraqitur M.A, ndërsa në spitalin e Qytetit, me lëndime nga arma e zjarri është sjellë B.A. Në të njëjtin spital me lëndime nga arma e zjarrit është sjellë edhe F.N i cili sipas zyrtarëve policore ka deklaruar se është lënduar në aksident trafiku, pas çka është larguar pa ju vërtetuar karakteri i lëndimeve.

Nga MPB thonë se në lidhje me rastin, në vendngjarje janë marrë gëzhojat nga pistoleta dhe dy makina.

Po ndërmerren masa për zbardhjen e plotë të rastit pas çka do të ngriten kallëzime adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…