Një përleshje fizike ka ndodhur rreth orës 21:00, rrugën “B” në Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar policia.

Zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti ka thënë se me të marrë informatën njësitet e policisë ka arritur në vendin e ngjarjes dhe kanë arrestuar 6 persona të cilët ishin të përfshirë në rast.

Tutje ka treguar se nga informacionet e para dyshohet që dy nga personat e shoqëruar në stacion, kanë pësuar lëndime trupore, (nga një mjet i mprehtë) dhe të njëjtit po dërgohen për trajtim mjekësor.

“Ndërkohë që policia po vazhdon punën për zbardhjen e rrethanave dhe motiveve që karakterizojnë ngjarjen”, ka deklaruar Ahmeti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti emëron Andin Hotin Kryesues të Komisionit Qeveritar për Personat e Zhdukur

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e ka emëruar Andin Hotin,…

Grabitësit e farmacisë në Çair të pakapshëm për policinë

Policia është në kërkim të autorit i cili mbrëmë grabiti një barnatore…

Osmani: I kemi përmbushur kriteret për vizat, shtetet e BE-së duhet ta mbështesin këtë proces

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova i ka përmbushur të gjitha…

Droni rus fluturon mbi Poloni dhe pastaj rrëzohet

Ukrainasit kanë njoftuar se rrëzuan një dron rus në kufirin e tyre…

Jugokoreanët votojnë me maska dhe doreza

Koreja Jugore ka mbajtur zgjedhje sikurse asnjë shtet tjetër. Votuesit kanë vendosur…