Nëntë persona të vdekur në Tetovë.Ky është bilansi për 24 orët e fundit nga virusi Covid 19 që e bën akoma më shqetësuese situatën informon Tetovasot.
Nga Spitali i Tetovës apeluan për kujdes maksimal për shkak të infektimeve të shumta nga kjo valë e re e katërt nga virusi vdekjeprurës.

Ata konfirmuan edhe të dhënat e fundit rreth situatës me pandeminë në këtë qytet .Gjithsej në oksigjen  janë 124 persona prej tyre ka edhe të vaksinuar me një dozë që janë gjithsejt  13.
Të vaksinuar me dy doza janë tre persona ndërsa janë pranuar 18 të tjerë  .Spitali i Tetovës është në gjendje gatishmërie dhe po merr gjithë masat e nevojshme në këtë përballje me virusin.(Tetovasot)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…