Një burrë i armatosur ka hapur zjarr në një fabrikë duke lënë të vdekur 1 person dhe plagosur 5 të tjerë. Ngjarja e rëndë ndodhi në Bryan, Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas policisë 4 nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë. “Atentatori i cili besohet se është punonjës i kompanisë ‘Kent Moore Cabinets’ iku para se policia të mbërrinte në vendngjarje, por nuk zgjati shumë dhe ai u arrestua”- thotë policia e Bryan.

Sipas deklaratës se policisë i dyshuari është Larry Bollin, 27 vjeç i cili tashmë është nën pranga me akuzën e vrasjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…