Një burrë i armatosur ka hapur zjarr në një fabrikë duke lënë të vdekur 1 person dhe plagosur 5 të tjerë. Ngjarja e rëndë ndodhi në Bryan, Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas policisë 4 nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë. “Atentatori i cili besohet se është punonjës i kompanisë ‘Kent Moore Cabinets’ iku para se policia të mbërrinte në vendngjarje, por nuk zgjati shumë dhe ai u arrestua”- thotë policia e Bryan.

Sipas deklaratës se policisë i dyshuari është Larry Bollin, 27 vjeç i cili tashmë është nën pranga me akuzën e vrasjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Prej sot hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese në Maqedoni

Në Maqedoninë e Veriut prej sot hyjnë në fuqi masat anti-COVID-19 të…

Abbott: Të zhdukurit të mos përdoren për përfitime politike

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbot, ka deklaruar sot se Prishtina dhe…

Haxhiu: S’heqim dorë nga Vettingu, këtë muaj procedojmë ndryshimet në pakon ligjore të KPK-së

Ministria e Drejtësisë këtë muaj do të procedojë drejt Kuvendit të Kosovës…

Policia jep detaje për vrasjen e amerikanit në Beograd

Media e Beogradit njoftoi sonte identitetin e amerikanit të vrarë në kryeqytetin…

Çka po ndodhè në kufirin e Bllacës

Ora 19.30, rradhe kilometrike për të hyrë në Kosovë nga Maqedonia!