Sapo ka përfunduar mbledhja mes lideri të BDI-së, Ali Ahmeti me degën e Sarajit. Në këtë mbledhje nuk është parë, Blerim Bexheti. Deputeti nga Saraji, Arban Ziberi tha se kjo ka qenë një mbledhje e rregullt e Ali Ahmetit me degët, pasi ai ka përfunduar me degën e Çairit dhe tash radhën e ka Saraji, përcjell TS.

“Kishim takim me Ahmetin, pra dega e Sarajit, kemi diskutuar për zgjedhjen e kryetarit të degës së Sarajit. Ai na njoftoi për vendimin që Rafiz Aliti që është bërë koordinator i Sarajit” u shpreh Ziberi.

Sipas Zbierit edhe në degën e Sarajit, kanë të drjetë të kandidojnë ata që i plotësojnë kushtet./TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

​Demonstrata studentore e 11 marsit

Sot bëhen 42 vjet nga organizimi i demonstratës studentore, e cila është…

Kurti dhe Kovaqevski, në Mynih, flasin për marrëveshjet e mbledhjes së përbashkët

Ndër takimet e para bilaterale në margjinat e Konferencës së Sigurisë në Mynih të…

Edhe Escobar vjen për vizitë në Kosovë

Zëvendës Ndihmës Sekretarin për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar, do të…

Johnson, plan me 6 pika për të ndaluar pushtimin e Ukrainës nga Rusia

Boris Johnson ka zbuluar një plan prej 6 pikash që ai shpreson…

I mandatuari për të krijuar qeverinë e re të Malit të Zi, Krivokapiq: Urgjentisht të mbrohet Abazoviq

Kërcënimet ndaj Dritan Abazoviqit janë kërcënime kundër normalitetit dhe përparimit në vendin…