Një zjarr i madh ka shpërthyer në ish-fabrikën e duhanit në Tetovë.

Sipas raportimeve të para nga terreni, bëhet e ditur se zjarri rrezikon edhe objektet përreth fabrikës.

Zjarrfikësit e Tetovës po përpiqen të shuajnë zjarrin, derisa u kanë dalë kolegët e tyre nga Gostivari dhe Shkupi, por edhe qytetarë të thjeshtë.

Policia ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve afër kësaj zone.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kamberi: Të vazhdojë lufta politike për të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Në Luginën e Preshevës është duke votuar procesi i votimit për zgjedhjet…

26 të infektuar të ri me koronavirus, një i vdekur dhe 36 të shëruar

Nga 404 teste të realizuara brenda 24 orëve, 26 kanë rezultuar pozitiv…

Gjykata Supreme ka miratuar vendim për “Lagjen e Trimave”

Gjykatësit e Gjykatës Supreme kanë miratuar vendim në lidhje me ankesat e…

Prizren: Arrestohen katër persona, dy nga ta policë dhe dy të tjerë të dyshuar për fajde

Prokuroria Themelore e Prizrenit në bashkëpunim me Inspektoratin e Policisë së Kosovës…

Jordan Kamçev sot ka dëshmuar për rastin “Haraçi”

Biznesmeni Jordan Kamçev, këtë mëngjes ka dhënë dëshmi në Prokurorinë për Ndjekjen…