Roma – Feynoord do të jetë finalja e Conference League që do të luhet më 25 Maj në Tiranë.

Skuadra italiane mundi 1 – 0 Leicester, ndërsa ajo holandeze barazoi pa gola me Marseille, por u favorizua nga fitorja 3 – 2 e takimit të parë.

Në finalen e Europa League do të luajnë Eintrati dhe Rangers. Ekipi gjerman mundi 1 – 0 West Hamin, ndërsa ai skocez 3 – 1 Lajpcigun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Loriana Kuka fiton medaljen e artë në European Open të Sarajevës

Xhudistja Loriana Kuka ka arritur ta fitojë medaljen e artë në European…

Shqipëria publikon listën e skuadrës për ndeshjen kundër Francës

Trajneri i ekipit kombëtar të Shqipërisë , Edy Reja, e ka publikuar…

Kosova do të luajë me Greqinë me tifozë, por në stadium do të jenë një numër i limituar

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë fitoren e parë në ndeshjet kualifikuese për…

Shkëndija Kampione në ligën e Maqedonisë së Veriut

Klubi futbollistik Shkëndija nga Tetova pas fitores ndaj Borecit me rezultat 3-1…

Fiton Roma e Manchesteri, zhgënjen Arsenali

Janë përmbyllur takimet e para të Europa League ku kanë fituar Roma,…