Afaristi Orce Kamçev arriti kompromis për rastin “Perandoria”. Aktakuza do të tërhiqet edhe për motrën e tij, Kristina Kamçeva-Stojçevska, dhe nënën, Ratka Kunoska-Kamçeva. Kamçev në buxhetin e shtetit tashmë ka paguar 5,3 milionë euro, përcjell TV21. Ai është pajtuar që të marrë dënim me burg prej 1 viti, me çka, rasti kundër tij do të ndalojë tërësisht.

Gjithashtu, Kamçevi bashkë me Nenad Josifoviqin do të duhet t’i japë edhe 1.7 milionë euro Kiraca Trajkovskës, e cila ishte aksionere në “Fershped” dhe palë e dëmtuar në këtë rast. Kamçevi dhe Sasho Mijalkovit ishin dyshuar se e kanë mashtruar dhe e kanë obliguar t’i shesë aksionet e saj, nga të cilat për vetëm disa ditë kanë përfituar rreth 3 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Garë për bateri të makinave elektrike/ Fabrika në Suedi siguroi një porosi prej 30 miliardë$

Në pamje shihet super-fabrika e re evropiane e baterive Northvolt në veri…

Aleati i Putinit gjendet i vdekur bashkë me gruan dhe vajzën

Vladislav Avayev, një aleat i afërt i Presidentit rus, Vladimir Putin, i…

Partitë drejt zgjedhjeve, të vetme apo në koalicione?

Shumica e partive politike në Kosovë, të cilat pritet të garojnë në…

Altrim Mamuti: Ndal migrimit të organizuar të shqiptarëve (VIDEO)

Kliko linkun

Takohen Pendarovski dhe Radev, flasin për marrëdhëniet dypalëshe

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski ka pritur sot në një takim të…