Zëdhënësi i Qeverisë Muhamed Hoxha sot në një pres konferencë, njoftoi për ndryshimet e fundit në Qeveri.

Nga Qeveria njoftojnë se në sistemin e ndihmës së shpejtë, do të kyçen edhe helikopterët.

Këtë vendim e solli Qeveria, dhe kështu do të mundësohet intervenim i shpejtë për rastet urgjente.

“Qeveria në seancën e fundit e solli tekstin e ri të vendimit për formimin e komisionit për zbatimin e procedurës për ndarjen e marrëveshjes për partneritet publiko-privat për organizim modern – sistem urgjent medicinal me helikopter dhe shërbime me helikopterë për kërkim dhe shpëtim” tha Hoxha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zaev ministër i financave, RDK-ja mbetet pa ministri

Kryeministri Zaev nga Vallandova njoftoi se gjatë ditës do të dorëzojë në…

Vendimi për zgjedhjet do të varet nga qëndrimi i Qeverisë për gjendjen e jashtëzakonshme

Deri të premten do të dihet qëndrimi i Qeverisë për gjendjen e…

Zaev: Nuk do të lejojmë që Maksim Dimitrievski ta cilësojë qeverinë si regjim

Zoran Zaev thotë se gjatë 10 ditëve të fundit nuk ka pasur…

LSDM: Deputetët Veljanovski, Milloshoski e Dimovski të japin dorëheqje

“Dorëheqja e Pavle Bogoevskit nga funksioni deputet për shkaqe morale, vetëm për…

Zgjedhjet, mbahet sot takimi i liderëve

Sot në kompleksin “Ilindenska” takohen kryeministri Zoran Zaev, kryetari i opozitës Hristijan…