Një pengmarrës që ndaloi katër persona në një sinagogë në një periferi të Dallas, Teksas, ishte një shtetas britanik, thonë raportet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, burri ndërpreu shërbimin e mëngjesit në Colleyville të shtunën dhe që atëherë ka vdekur.

Policia vendosi ekipe speciale të armëve, ndërsa negociatorët e FBI kaluan orë të tëra duke biseduar me sulmuesin e dyshuar.

Shpërthime dhe të shtëna armësh mund të dëgjoheshin përpara se të përfundonin negociatat 10-orëshe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Engel: Të hetohet çdokush që ka kryer krime lufte në Kosovë, jo vetëm shqiptarët

Komiteti për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve i SHBA-së, të…

Reeker i thotë Osmanit: SHBA-të inkurajojnë Kosovën dhe Serbinë në arritjen e marrëveshjes, që do të rezultojë me njohjen e ndërsjellë

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani gjatë ditës së sotme ka…

Likovë, 58 raste aktive me Kovid-19

Komuna e Likovës në 48 orët e fundit ka regjistruar 43 raste…

KFOR nis stërvitjet ushtarake në Aeroportin e Gjakovës (VIDEO)

Forcat e KFOR-it të udhëhequra nga NATO janë duke zhvilluar stërvitje operacionale…

Kurti: Kosova është i vetmi vend në rajon që s’ka pranuar vaksina nga Rusia ose Kina

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, priti në takim drejtoren e International Republican…