Kandidati për president Stevo Pendarovski një dit pas zgjedhjeve deklaroi se vazhdon fushatën zgjedhore për t’i bindur qytetarët që të votojnë për opsionin e tij.

Në ndërkohë i pyetur për bisedime me opozitën shqiptare, gjegjësisht votat e Blerim Rekës, tha se mbështet tezën që të mos bëhen pazare politike me votat, por gjithsecili votues të përcaktohet vetë për kandidatin për të cilin mendon se do të jetë më i mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Iniciativa për Kuvendin, hap drejt zgjedhjeve!?

Rikthimi eventual i Kuvendit rihap diskutimet për datën e mundshme të zgjedhjeve…

BeerFest në Prishtinë, gjashtë persona të arrestuar dhe dy për spital

Një përleshje ka ndodhur në mes disa personave në festivalin e Birrës,…

Tragjedia në Rramanli, ndërron jetë një tjetër person

Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit…

30 ditë paraburgim për sekretarin shtetëror Jahi Jahiun

Pas kërkesës së Prokurorisë, Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit prej 30…

Haradinaj e pranon se ka folur në telefon me komikët rusë: S’kam thënë asgjë pos atyre që i flas publikisht

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se…