Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, në emisionin “Click Plus” në TV21 theksoi se propozimi i ri i modifikuar francez nuk cenon identitetin.

“Propozimi i parë francez nuk parashikonte shfaqje, ky ka dhe sigurisht ruan elemente të tjera në të cilat nuk cenohet identiteti, gjë që është absolutisht më e rëndësishmja për ne”, tha Pendarovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

80 persona në Llabunishtë janë në vetë-izolim

Në Strugë dhe rrethinë gjendja është stabile dhe nën kontroll ku nuk…

Zelensky: Sulmi në Odesa ishte terror i qëllimshëm i Rusisë

Në video-fjalimin e mbrëmjes, presidenti Volodymyr Zelenskyy ka thënë se bombardimet e…

Kurti: Nuk duhet të vonojmë në shpalljen e zgjedhjeve të reja, kemi shumë punë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se nuk duhet vonuar…

Ivanovska: Zyrtarët manipulojnë me deklarimin e vërtetë të pronave

“Qytetarët e pafajshëm dhe ndoshta të painformuar mirë, regjistrojnë pronat e zyrtarëve…

Nuk ka një fitues të qartë pas zgjedhjeve parlamentare në Francë

Pas raundit të parë të zgjedhjeve për parlamentin në Francë, fronti i…