Presidenti Stevo Pendarovski pranoi letrat kredenciale të ambasadores së re të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoninë e Veriut, Angela Price Aggeler, përcjell TV21. Pendarovski tha se është i bindur se do të vazhdojë mbështetja e Uashingtonit.

“Mirëseardhje për Ambasadoren e re të SHBA-së Angela Price Aggeler. Jam i bindur se mbështetja nga Uashingtoni do të vazhdojë edhe në periudhën në vijim, me pritjen e një përfshirjeje edhe më të fortë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, si garantues i paqes, stabilitetit dhe prosperitetit në Ballkanin Perëndimor, në aspekt të pasojave të dukshme në kontinent pas agresionit ushtarak rus ndaj Ukrainës”, shkruan presidenti Pendarovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Trazirat në Capitol Hill, “QAnon Shaman” e pranon fajin para gjykatës

Një mbështetës i teorisë konspirative e njohur si QAnon, Jacob Anthony Chansley,…

Në Skenderaj, emrin e komandantit legjendar e shkruajnë Adam – reagon Bekim Jashari

Në vendlindjen e Adem Jasharit, në mënyrë të çuditshme dikush ia ka…

Zyrtari lokal ukrainas thotë se zjarri ka shpërthyer në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia

Një zjarr ka shpërthyer në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia sipas Dmytro Orlov,…

Flamur Noka lajmëron lëvizjen e radhës të Sali Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka bërë të ditur emrin e…

Një shtetas gjerman gjendet i vdekur në Gjakovë

Një shtetas gjerman është gjetur pa shenja jetë në banesën e tij…