Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë është marrë vendim që t’i propozohet Qeverisë që të shpallë gjendje të krizës në gjithë territorin e shtetit.

“Sot mbajtëm seancën e 10 të Këshillit të Sigurisë, debatuam për gjendjen me Kovid-19. Situata është serioze, gjendja është shumë më e keqe se sa gjatë valës së pranverës. Në këtë drejtim pas një debati ku morën pjesë të gjithë, Këshilli i Sigurisë vendosi që t’i propozoj Qeveris që të shpallë gjendje të krizës, në afat prej 30 ditëve në territorin e gjithë shtetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Përkeqësimi i situatës nga COVID/ “Beogradi, një bombë epidemiologjik”

Teksa fliste për situatën e shkaktuar nga koronavirusi, epidemiologu Predrag Kon e…

Vijojnë hetimet për “Rinasin”/ Priten shoqërime të tjera, nesër të arrestuarit para gjykatës

Policia dhe prokuroria vijojnë hetimet lidhur me situatën e paprecedentë të krijuar…

Cila është rëndësia e qytetit ukrainas të Mariupolit?

Mariupol është në juglindje të Ukrainës, në bregun verior të Detit Azov.…

Osmani takohet me Vitinë: Do të sigurohen vaksinat për qytetarët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia,…

“Putin po na detyron të gënjejmë”, sulmohet faqja e agjencisë ruse të lajmeve

Faqja e internetit të agjencisë ruse të lajmeve “TASS” është sulmuar kibernetikisht.…