Alain Le Roy, ish-administratori i UNMIK-ut në Pejë, është shpallur qytetar nderi i këtij qyteti për kontributin e tij të dhënë në rifunksionalizimin e këtij qyteti pas luftës së fundit në Kosovë.

Çmimi iu nda në seancën solemne të Kuvendit Komunal të Pejës me rastin e 22 vjetorit të çlirimit të qytetit, njofton Klan Kosova.

Le Roy, u shpreh falënderues e krenar që mori këtë çmim, derisa, tha se Peja ka ndryshuar shumë për të mirë nga 99-ta kur ky ishte administrator në këtë komunë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…