“Aleanca për Shqiptarët edhe në zgjedhje edhe tani, është në opozitë. Ata, që nga viti 2017 e deri më tani janë në opozitë. Sipas kësaj, qytetarët atyre ua dhanë legjitimitetin në luftën kundër pushtetit. Të mos harroni se ka pasur më shumë takime mes Aleancës dhe VMRO-DPMNE-së, në të cilat është biseduar për një betejë të ardhme. Nga ky aspekt, nëse flisni për ideologjinë, partitë tona janë të dezideologjike… Shpesh herë koalicionet janë sikur të përzieni ujë me vaj, e pamundur”, kështu është shprehur deputetja Gordana Siljanovska – Davkova në ClickPlus në TV21.

Ajo tha se ka parë këtë me eksperimentin e fundit të kryetarit të Alternativës, Afrim Gashi.

“Ata nuk kanë biseduar për reformat në arsim, për reforma në shëndetësi, për qasje më ndryshe në mbrojtjen shëndetësore, por për vende ministrore, vende zëvendësuesish, për drejtorë, për punësime, që do të ishte pazar politik që mua më zhgënjeu”, tha më tej Siljanovska – Davkova./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Varhelyi në Rinas: 145 mijë vaksinat Pfizer, dhuratë nga BE

Në konferencën e përbashkët për shtyp në Rinas me komisionerin Oliver Varhelyi,…

Ish ministri Çavkov rezulton pozitiv në burg, bashkë me 7 persona tjerë

Pesë të burgosur dhe tre punonjës në Burgun e Shtipit kanë rezultuar…

Shkon mbi 135 milionë numri i rasteve me Covid-19 në të gjithë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën…

Konjufca pret Arifin, flasin për përfshirjen e Luginës së Preshevës në dialog

Kryetari i Preshevës së bashku me deputetin e Shqiptarëve në Serbi, Argjend…

Kovaçki pyet se si është e mundur 1 ton drogë të kalojë përmes Aeroportit të Shkupit

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Dragan Kovaçki në konferencë për shtyp tha se kanë…