Një sulm me dron rus ka ndodhur në Mykolaiv të Ukrainës.

Ukraina dyshon se dronët që po përdoren janë “Shahed-136” të prodhuar nga Irani.

Kryetari i bashkisë së qytetit, Oleksandr Senkevich, tha se u godit një objekt të infrastrukturës industriale, shkruan Sky News.

“Në Mykolaiv, tre dronë goditën një objekt të infrastrukturës industriale, ku u ndezën tanke me vaj luledielli”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rritet numri i të prekurve nga Koronavirusi në vend, 29 në 24 orët e fundit

Është rritur për 29 numri i të prekurve nga koronavirusi duke çuar…

PD: Shqipëria e para për kanabis/ Salianji: Jemi vendi i parë në Europë dhe i gjashti në gjithë botën

Partia Demokratike denoncoi futjen e Shqipërisë në listën e zezë për prodhimin…

Kërcënon Dodik: Do ta formojmë ushtrinë e Republikës Serbe

Anëtari serb i Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Milorad Dodik tha në një intervistë…

BE dënon vendimin e Trumpit për të ndaluar fluturimet nga Evropa

Bashkimi Evropian tha të enjten se vendimi i presidentit të Shteteve të…

Donika Gërvalla udhëton për në SHBA, do ta përfaqësojë Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla Schëarz, do të përfaqësojë Kosovën…