Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se një këmbësore ka ndërruar jetë dje, pasi është goditur nga një veturë.

“Më 14.07.2021 në ora 16.40 është denoncuar se në Shkup, në udhëkryqin me rrugën “Koce Metallec” dhe rrugës servise, vetura “Audi A5″, me targa të Shkupit, me shofer I.S.(46) nga Shkupi ka goditur këmbësoren B.Z.(45) nga Shkupi. Në vendngjarje ka ndërruar jetë B.Z.”, thuhet në njoftimin e MPB-së, transmeton TV21.

Vdekja është konstatuar nga ekipi mjekësor, ndërkaq ekspertizë në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i Sektorit të Punëve të Brendshme në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…