Shefi i Misionit të BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar ndaj sulmit me armë zjarri që u është bërë sot policëve në liqenin e Ujmanit.

Shefi i EULEX-it, përmes një postimi në twitter, tha se sulme të tilla duhet të ndërpriten menjëherë.

“Të shtënat e sotme në liqenin e Ujmanit janë edhe një sulm me armë zjarri ndaj Policisë së Kosovës. Askush nuk u lëndua, por këto sulme jo vetëm që janë të rrezikshme, janë akte kriminale dhe duhet të ndërpriten menjëherë”, ka shkruar Wigemark në twitter, transmeton Klankosova.tv

Ai theksoi se EULEX-i do të shtojë patrullimin e saj në këtë zonë.

EULEX-i do të shtojë patrullimet e saj në zonë”, shkroi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Turqi, 3 vaksina në fazën e provave njerëzore

Zv/presidenti turk, Fuat Oktay, ka bërë të ditur se studimet e shtatë…

Kamçev del nga paraburgimi, edhe ai si Mijallkovi ofroi 11 milion euro garanci

Biznesmeni Orce Kamçev sonte ose më së voni deri nesër do të…

Dimitrievski i befasuar nga LSDM-ja

Kryetari aktual i Kumanovës dhe ish-anëtar i LSDM-së, Maksim Dimitrievski, i cili…

Arrestohet ish-drejtori i Policisë së Mali të Zi, Veselin Veljoviq

Ish-drejtori i Policisë së Malit të Zi, Veselin Veljoviq është arrestuar mëngjesin…

Gjermania dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës për herë të parë në gati dy dekada

Gjermania të hënën dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës Jugore…