Ditë më parë, Greqia, u përballë më stuhi të fuqishme, ku la të vdekur 9 persona e plagosi qindra të tjerë.

Por siç duket Greqia nuk po gjen qetësi nga katastrofat natyrore, pasi të shtunën paradite u përball me zjarre të fuqishëm ndërsa, pasdite është goditur edhe nga një tërmet i fortë.

Sipas mediave greke, një tërmet 5.2 ballë i shkallës Rihter ka tronditur veriun e Greqisë, shumë pranë kufirit me Shqipërinë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë qytetit Stanos dhe 45 km larg Prevezës, përcjell telegrafi.

Lëkundjet kanë qenë shumë të forta dhe janë ndjerë edhe në territorin shqiptar, ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëme materiale apo në njerëz.

Më herët Greqia është tronditur nga një stuhi e fuqishme, që ka lënë të vdekur 9 turistë dhe ka plagosur qindra të tjerë.

Edhe zjarri që goditi vendin fqinj ka shkaktuar dëme të mëdha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Vrasja në Saraj, ministri Spasovski hedh dyshime në adresë të prokurorisë

Për vrasjen në Saraj që ndodhi para dy dite, Ministria e Punëve…

Filipçe: Rreziku është i madh nëse hapen shkollat në shtator

Në mëngjes kemi pasur takim të përbashkët të Komisionit për Sëmundje Infektive…

Në mesnatë skadon afati për dorëzimin listave të deputetëve

Në mesnatë skadon afati për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë.…

Ziadin Sela ballë për ballë me kumanovarët

Aleanca për Shqiptarët po vazhdon takimet me qytetarët e secilës njësi në…

Besimtarët ortodoksë festojnë sot pashkët

Besimtarët ortodoksë e festojnë festën më të madhe krishtere Pashkët. Ringjallja e…