Pas afro shtatë orësh ka përfunduar vizita e Haxhi dhe Hyrë Thaçit tek djali i tyre, ish-presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Kjo është vizita e tyre e parë në Hagë për afro dy vjet prej se kur Thaçi është dërguar në qendrën e paraburgimit atje.

Kujtojmë se Hashim Thaçi është në qendrën e paraburgimit në Hagë që nga 5 nëntori i vitit 2020, kur ai bashkë me ish-kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin dhe ish-deputetin e VV-së, Rexhep Selimi u nisën për në Hagë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani: T’u tregojmë brezave të ardhshëm për trimërinë e UÇK-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se dëshmorët kanë ndërtuar rrugën e…

VIDEO / Kamera televizive kapi ‘shpërthimin më të madh që kemi parë ndonjëherë’ në qiellin mbi Kiev

Disa pamje të tjera tani nga shpërthimet që tronditën Kievin gjatë natës…

“Kam provuar 10 herë të vetëvritem”, rrëfimi i trishtë i kosovares së dhunuar nga forcat serbe

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, ka rrëfyer se…

Shpërthim i fuqishëm në Suedi, dhjetëra persona të lënduar

Rreth 25 persona janë dërguar në spital në mëngjesin e së martës,…

Britania: Suksesi taktik i Rusisë në Ukrainën lindore, me kosto të madhe

Rusia po arrin tani “sukses taktik” në rajonin lindor të Donbasit të…