Për herë të parë pas dhjetë viteve, aeroporti i Singaporit, Changi, ka humbur epitetin e aeroportit më të mirë në botë.

Këtë herë në krye të listës së aeroporteve më të mira ndërkombëtare është ai Dohas, Hamad, që çdo vit ishte ngjitur në listë derisa arriti në krye të saj.

E aeroporti i Singaporit që mbante titullin e më të mirit, këtë vit ka rënë në të tretin. Suksesi i Dohas lidhet me suksesin e aviokompanisë Qatar Airways. Qeveria e Katarit ka investuar shumë si në fluturake ashtu edhe në aeroport.

Pasagjerët e Qatar Airways që frekuentojnë Dohan, munden pa as edhe një qindarkë të shëtisin dhe ta vizitojnë qytetit – duke marrë akomodim dhe ushqim falas. E aeroportet në Evropë dhe Azi kanë dominuar listën e plotë.

Lista e plotë e aeroporteve më të mira:

Doha Hamad, Katar

Tokio, Haneda

Singapor, Changi

Seul, Incheon

Tokio, Narita

Mynih

Cyrih

Londër, Heathrow

Kansai

Hong Kong.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…