Nga gjithsej 28 ankesa dhe parashtresa nga pjesëmarrësit në zgjedhje, për shqyrtim kanë mbetur edhe 11. Partitë politike kanë tërhequr pjesën më të madhe të ankesave të parashtruara. Pas kësaj, LSDM-ja nuk ka më asnjë ankesë kurse VMRO-DPMNE ka vetëm dy ankesa për thyerjen e heshtjes zgjedhore. BDI-ja po ashtu ka tërhequr tre ankesat e saj. Do të shqyrtohen dy ankesa nga ASH-AAA për Komunën e Dibrës, gjashtë ankesa të Të Majtës për Shtipin dhe Kisella Vodën si dhe një ankesë e koalocionit “Të vendosur për ndryshime” për Shuto Orizaren. Seanca e KSHZ sapo ka filluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…