Këshilli organizativ i parlamentit rus do të mblidhet të hënën për të vendosur për thirrjen e një mbledhjeje të jashtëzakonshme të parlamentit më 15 korrik, por nuk ishte menjëherë e qartë se çfarë do të diskutohej.

Dhoma e ulët e parlamentit tha se këshilli do të mblidhej të hënën për shkak të “çështjeve që kërkojnë zgjidhje urgjente” dhe nevojës për të shqyrtuar “iniciativat e qeverisë”, por nuk dha detaje të mëtejshme, shkruan Reuters.

Në fillimin e planifikuar të mbledhjes së këshillit, nuk kishte asnjë përkthim publik të drejtpërdrejtë në takim dhe nuk u publikua asnjë agjendë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Koalicion i gjerë qeveritar në Izrael, Netanjahu mund të dal në opozitë pas 12 vjetësh në pushtet

Pas luftës disaditore mes Izraelit dhe Hamasit, në Izrael janë kthyer debatet…

A i dhemb shqiptaria Shaqir Fetait

Për t’u treguar “mysliman i madh” dhe shumë “i dhimbshëm”, për t’u…

Katër viktima dhe 126 raste të reja me Covid-19, shërohen 48 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1140 testimeve të realizuara, 126 kanë…

Harta/ BE i mbylli hapësirën ajrore, rruga e gjatë që duhet të bëjnë tani avionët rusë

Linjat ajrore ruse po përdorin rrugë të tjera, për të udhëtuar nga…

OBSH jep alarmin: Mutacioni indian, më i rrezikshmi për momentin, është gjetur në 44 vende të botës

Organizata Botërore e Shëndetësisë  (OBSH) njoftoi sot se mutacioni i koronavirusit, i…