Rrjeteve sociale tanimë është paralajmëruar protesta e radhës e planifikuar të mbahet në Shkup më 14 shtator 2019.

Në Njoftimin lidhur me protestën thuhet:

VLLEZER E MOTRA SHQIPTRE EDHE NJE HER JU NJOFTOJM SE PROTESTA PAQESORE DOT KET ME DATEN 14 09 2019 SIQ JU KAM INFORMUAR SIGURIA E PROTESTUSVE DOT JET NE NIVEL TE LART. UA GARANTOJ ME JET SE NUK DOT KET MASHKULL QE DOTA PENGON KET PROTEST. NE KET PROTEST DOT MARRIN PJES SHUM VLLEZER E MOTRA NGA SHQIPERIA KOSOVA MALI I ZI SI DHE SHUM SHQIPTAR QE JETOJN TANI ME NJE KOH TE GJAT NE TURQI. PO PA E HARRUAR SE NGA GJERMANIA DOT JEN BILETAT FALAS NGA BELGJIKA NGA ZVICRRA DHE NGA AMERIKA . JU PRESIM QE TI TREGOJM BOTES QE NUK DUROJM ME MONTIME POLITIKE KERKOJM HETIM NDERKOMBTAR PER PROCESET E MONTUARA

RASTI VAKSINCES Naim Lirim Halili 
RASTI SOPOTI 
RASTI BRODECI 
RASTI KOMANDANT TELIT 
RASTI MONSTRA 
RASTI KOMANDANT KUSHTRIMIT HARUN ALIUT 
RASTI ALMIRIT TE VOGEL 
RASTI KUMANOVES 
PA PERJASHTIM RASTI I PROTESTAVE TE KALUARA QE ISMET GURI BERI ME MOTREN TON DHE FEMIN 3 VJECAR PER TE CILIN RAST KERKOJM QE SA ME PAR TE MERRET PARASISH DHE DENOHET KY I FUNDIT

ME RESPEKT USHTAR I LIRIS ZEJNI DEMIRI 🇦🇱🇦🇱

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…