Prokuroria Themelore Publike njofton se 30 vjeçari nga Negotina e Gostivarit gjatë ditës së sotme është privuar nga liria.

Arrestimi ka ardhur me kërkesë të Departamentit për zbulimin e krimit serioz dhe të organizuar dhe në koordinim me PTHP-në për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer veprën penale “pjesëmarrje në ushtri, polici të huaja ose formacione parapolicore.

Ai është mbajtur në stacion policor dhe është dërguar para Gjykatësit në Procedurë Paraprake nga ku i është caktuar masa e paraburgimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

ATO: Aktualisht përgjohen 188 numra telefonik

Mbi 180 numra telefonik aktualisht përgjohen në mënyrë ligjore në vend. Këtë…

Gjendet i lidhur me litarë një person në rrugën magjistrale Deçan-Gjakovë

Policia bën të ditur se dje një person ishte gjetur i lidhur…

Shtyhet për në 17 maj seanca gjyqësore për rastin “I pushtetshmi”

Gjykata Themelore Penale në Shkup njoftoi se seanca kryesore për rastin “I…

Arrestohet Boban Tomovski, krahu i djathtë i Sedat Pekerit

“Më në fund, është arrestuar lideri i organizatës kriminele Boban Tomovski, i…

Mjeku shqiptar në Itali: Numri i të infektuarve në Lombardi 10-fish më i madh se ai që publikohet zyrtarisht

Mjeku shqiptar që jeton dhe punon në Brescia të Italisë, Julian Balla…