Një prift i moshuar ortodoks në Athinë i bërtiti Papa Françeskut, teksa po hynte në një kishë ortodokse.

“Papa, ti je heretik”, bërtiti prifti grek në videon që është publikuar më poshtë, transmeton Telegrafi.

Aty shihet një burrë me mjekër të gjatë e të bardhë, i veshur me të zeza – duke bërtitur në gjuhën greke para objektit, ku më pas ndërhyri policia për ta larguar.

Sipas dëshmitarëve okularë, ai bërtiste aq shumë me qëllim që të mund ta dëgjoj Papa. E duket se ai u rrëzua derisa po e largonin policia, por e asistuan policët që të ngritet sërish në këmbë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…