Qytete të ndryshme ukrainase vazhdojnë të përballen me sulme me raketa.

E cak i këtyre sulmeve dje ishte edhe një ndërtesë në Kramatorsk të Ukrainës, shkruan Sky News.

Nga ky sulm, pasojat e të cilit mund t’i shihni në pamjet e mëposhtme, mbetën të vrarë tre persona dhe 18 të tjerë të plagosur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Bilçik: Presim nga Serbia vija të qarta të kuqe ndaj Rusisë

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë, Vladimir Bilçik, ka deklaruar sot se…

Padi penale kundër 20-vjeçares nga Tetova, publikoi fotografi komprometuese

Është ngritur padi penale ndaj një vajzë nga Gurgurnica Tetovës pasi e…

Osmani: 6.000 shqiptarëve në Serbi iu mohua e drejta për të votuar – të reagojë komuniteti ndërkombëtarë

Ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Serbi.…

Autori i sulmit në Teksas i kishte dërguar shokut fotografi të armëve dhe municionit, ishte futur klasë me klasë dhe kishte shtënë mbi nxënësit  

Të paktën 19 nxënës nga mosha 7 deri në 10-vjeç dhe dy…

Acari mbërthen Evropën

Moti i acartë që ka përfshirë Evropën veriore ka shkaktuar humbjet e…