Alexei Navalnyt tash e disa muaj gjendet prapa grilave të një burgu në shtetin e Rusisë.

Kritiku më i madh i presidentit rus, Vladimir Putin raportohet se i është përkeqësuar gjendja shëndetësore.

Ai është ankuar se nuk ka marrë ndihmë mjekësore për dhimbje shpine dhe problemet me këmbën e djathtë, si dhe është u privuar nga gjumi.

CNN-ja ka publikuar pamjet e para të liderit opozitar rus teksa shihet duke shëtitur brenda qelisë (Shiko KËTU).

Politikani rus u burgos në muajin shkurt dhe pritet të qëndrojë së paku dy vjet e gjysmë shkaku i shkeljes së një dënimi me kusht.

Moska, e cila ka hedhur dyshime mbi helmimin e tij, e përshkruan Navalnyn si një ngatërrestar të mbështetur nga Perëndimi i vendosur për destabilizimin e Rusisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani: 6.000 shqiptarëve në Serbi iu mohua e drejta për të votuar – të reagojë komuniteti ndërkombëtarë

Ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Serbi.…

Kolonë më shumë se një kilometër në kufirin Maqedoni-Kosovë

Pritje të gjata dhe kolona kilometrike të automjeteve janë parë sot në…

Kosovë, aktakuzë ndaj disa ish-ministrave

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 11 personave për “keqpërdorim…

ASH tash do të kryesojë Këshillin komunal në Gostivar

Besim Memedi nga Aleanca për Shqiptarët (ASH) është kryetari i ri i Këshillit…

Ukraina thotë se ka vrarë rreth 800 ushtarë rusë

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës, që nga fillimi i pushtimit, trupat…