Alexei Navalnyt tash e disa muaj gjendet prapa grilave të një burgu në shtetin e Rusisë.

Kritiku më i madh i presidentit rus, Vladimir Putin raportohet se i është përkeqësuar gjendja shëndetësore.

Ai është ankuar se nuk ka marrë ndihmë mjekësore për dhimbje shpine dhe problemet me këmbën e djathtë, si dhe është u privuar nga gjumi.

CNN-ja ka publikuar pamjet e para të liderit opozitar rus teksa shihet duke shëtitur brenda qelisë (Shiko KËTU).

Politikani rus u burgos në muajin shkurt dhe pritet të qëndrojë së paku dy vjet e gjysmë shkaku i shkeljes së një dënimi me kusht.

Moska, e cila ka hedhur dyshime mbi helmimin e tij, e përshkruan Navalnyn si një ngatërrestar të mbështetur nga Perëndimi i vendosur për destabilizimin e Rusisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…