Trupat ukrainase janë në vijën e frontit në rajonin e Zaporizhzhias, në juglindje të Ukrainës.

Këtë javë, sulmet me raketa ruse goditën infrastrukturën energjetike në  Zaporizhzhia dhe Dnipro, duke e komplikuar më tej punën e sistemit energjetik, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy tha se sulmet ruse kishin dëmtuar 40 për qind të infrastrukturës energjetike të Ukrainës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

S’ka më shpenzime pa kontroll, funksionarët duhet të dorëzojnë raport të detajuar për shpenzimet hotelerike

Qeveria sot e ka miratuar vendimin për mënyrën e shfrytëzimit dhe lartësinë…

Poroshenko: Putin nuk mund të vrasë shpirtin tonë

Ish-presidenti ukrainas, Petro Poroshenko, ka thënë për transmetuesin britanik, BBC se i…

Tetovarët: Kryetarja na ka harruar! 5 autobusët nuk lëvizin sepse nuk ka shoferë, thotë Arifi

Ka muaj që lagjja 146 në Tetovë ka mungesë të ujit. Kryetarja…

Zelensky pret “lajme të mira” nga partnerët perëndimor sa i përket asistencës ushtarake

BOTË / EVROPA Zelensky pret “lajme të mira” nga partnerët perëndimor sa…