Janë publikuar disa foto nga porti i Mariupolit i kontrolluar nga Rusia.

Këto fotografi ofrojnë pamje të rrallë të një qyteti të shkatërruar, shkruan Sky News.

Për javë të tëra, Mariupoli refuzoi të pushtohej nga forcat ruse, pasi trupat e fundit ukrainase qëndruan në fabrikën e çelikut Azovstal.

Këto fotografi të spikatura nga Associated Press janë disa nga të paktat që kanë dalë nga Mariupoli:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Arrestohen kreatori dhe administratori i grupit “Javna Soba”

Prokurria Themelore Publike-Shkup gjatë ditës së djeshme deri tek Ministria për Punë…

Dimitrievski kritikon punën e Filipçes: Testet shumë po vonohen, madje deri në 7 ditë

Kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski, në një deklaratë për Tv Alfa, ka…

Pesë të vdekur dhe 175 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar…

Rrjeti i Grave të Kosovës i shkruan letër Hotit, kërkon shkarkimin e Selmanajt

Rrjeti i Grave të Kosovës përmes një letre dërguar kryeministrit të Kosovës,…

Familja e dyshuar për Koronavirus rrahet me fqinjët

Një familje nga Manastiri, në vend se të respektojë izolimin e caktuar…