Haradinaj: Akti terrorist në Zelandë të Re, cënon vlerat e një vendi të lirë dhe na prekë të gjithëve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj sulmit terrorist i cili…

MPPS: Më shumë se 25.000 familje e presin Ligjin e ri për mbrojtje sociale dhe të fëmijëve

Përfaqësuesit e Platformës së Maqedonisë kundër varfërisë sot dërguan kërkesë deri te…

ATO: Aktualisht përgjohen 188 numra telefonik

Mbi 180 numra telefonik aktualisht përgjohen në mënyrë ligjore në vend. Këtë…

PE miraton rezolutën kundër gazsjellësit “Rrjedha e Veriut 2”

Parlamenti Evropian, me shumicë votash, miratoi një rezolutë që bën thirrje për…

Njeriu i gëlltitur nga balena tregon si arriti të shpëtojë

“I gëlltitur nga balena”, tingëllon si ndonjë ëndërr e keqe e fëmijëve,…

Gjorçev: Zgjedhjet lokale në Ohër dhe Novo Sellë janë të rëndësishme për ne

VMRO-DPMNE-ja sot nëpërmjet deputetit Vllatko Gjorçev ka shpalosur kandidaturat për kryetar të…

Misioni i OSBE/ODIHR do t’i prezantojë aktivitetet për vëzhgimin e zgjedhjeve presidenciale

Shefi i Misionit vëzhgues OSBE/ODIHR, Korin Jonker sot në pres konferencë do…

Gjatë 24 orëve në Shkup janë sanksionuar 41 shoferë për ngasje të shpejtë

Gjatë 24 orëve në Shkup janë sanksionuar  41 shoferë për ngasje të…

VMRO-DPMNE: MPB nën udhëheqjen e Spasovskit është më shumë në dëm sesa në dobi të qytetarëve

“Pushteti kriminal në krye me Zoran Zaevin dje qëndroi pas krimit të…

Reagon Sela për takimin Zaev-Mickoski: Kur bën fjalë për punë të shtetit Zaevi s’i pyet shqiptarët

Lideri i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Ziadin Sela ka…