Zyra e policisë në Negotinë, ka ngritur padi penale kundër dy personave V.A, 56 vjeçar dhe L.T 57 vjeçar. Të dytë dyshohen se kanë keqpërdorur detyrën zyrtare dhe autorizimet.
Në tetor të vitit 2015, personi i parë, si kryetar i komunës së Negotinës, disa herë ka paguar kompaninë “Uni Kop Gradba” Dooel, edhe pse këta të fundit nuk e kanë pasur dokumentacionin e kompletuar.
Kompanisë i janë paguar 2.991.624 denarë për kryerjen e punimeve ndërtimore.
Praktika e njëjtë ka vazhduar edhe në vitin 2016, kur i dyshuari kryesor ka nënshkruar kontrata në vlerë prej 4.5milion denarëve.
Kompania dyshohet se ka fituar të mira materiale në mënyrë të joligjore në vlerë prej 7.5milion denarëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…