Është ngritur padi penale ndaj një vajzë nga Gurgurnica Tetovës pasi e njëjta ka krijuar profile të rrejshme në rrjetet sociale me të dhëna të një personi tjetër dhe ka postuar fotografi me përmbajtje komprometuese.

“SPB-Tetovë ka ngritur kallëzime penale kundër H.A. (20) nga fshati Gurgurnicë për shkak të dyshimit se e njëjta ka abuzuar me të dhëna personale. Gjatë muajit qershor të vitit 2016, ajo ka krijuar profile të rejshme në Instagram dhe Snapchat me të dhëna të personit V.K. (31) nga Tetova prej ku ka postuar fotografi komprometuese të V.K.”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…