Një pacient i infektuar me Kovid 19 ka ikur mbreme nga spitali modular në Shtip. Pak kohë më vonë, ai është gjetur i vdekur nga policia afër një rruge, transmeton gazeta Lajm. Fillimisht policia ka menduar se bëhet fjalë për njeri të aksidentuar nga ndonjë makinë, por më pas kanë konstatuar se nuk ka gjurmë dhune në trupin e tij, shkruan Dosie.
Bëhet fjalë për pacient 75 vjeçar nga Probishtipi, i cili në spital ka qenë i kyçur në maskë oksigjeni. Supozimet e para janë se ka vdekur nga pneumonia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…