Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet,  sot ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë.

Ai pritet të jetë i shoqëruar nga i dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Gjatë ditës ata pritet që të kenë takime me krerët e shtetit, derisa siç mëson Klankosova.tv, me presidenten e vendit, Vjosa Osmani , ata pritet të takohen rreth orës 14:30.

Ndryshe vizita e tyre pritet të ndodhë në kohën e rritjes së tensioneve në veri të vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Hoti: Provokimet e Vuçiç nuk janë në dobi të normalizimit të marrëveshjes

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se deklarimet e presidentit të Serbisë,…

Rusët protestojnë kundër luftës, qindra të arrestuar

Në disa qytete ruse janë duke u mbajtur protesta për të kundërshtuar…

Takim i jashtëzakonshëm i liderëve të BE-së dhe PE-së për Kovid-19 dhe Ballkanin Perëndimor

Liderët e Bashkimit Evropian dhe të Parlamentit Evropian nesër do të mbajnë…

ShBA, projektligj dypartiak për të luftuar korrupsionin në Ballkanin Perëndimor

Një grup senatorësh amerikanë, nga të dy krahët, paraqitën një projektligj që…

Me urdhër të presidentit, Ukraina fillon rekrutimin e rezervistëve nga mosha 18 deri në 60-vjeç

Duke parë zhvillimet e fundit në Ukrainë, autoritetet e atjeshme të sigurisë…