Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, u ka shprehur ngushëllime të gjithë familjeve që humbën më të dashurit e tyre sot.

“Populli i Kosovës solidarizohet me popullin e Marokut në këtë kohë tragjike”, shkroi Osmani në rrjetin social ‘X’, i njohur më parë si ‘Twitter’.

Kujtojmë se Maroku është goditur nga një tërmet 6.8 shkallë të Rihterit, i cili i la të vdekur 820 persona ndërsa 720 janë të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tërmeti në Turqi, shkon në 21 numri i viktimave, mbi 1030 të plagosur dhe 30 nën rrënoja

​Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter janë regjistruar…

Më shumë se gjysma e popullsisë globale, mbi peshë ose obeze deri në vitin 2035

Raporti i këtij viti i Federatës Botërore të Obezitetit parashikon që 51%…

E pëson ushtria belge, hakerët gjejnë “vrimën” dhe paralizojnë sistemin e rrjetit kompjuterit të ministrisë së Mbrojtjes

Ministria belge e Mbrojtjes është ballafaquar me një sulm të rëndë kibernetik,…

Gaiser parashikon tërmet politik

Gazetari Laris Gaiser që i publikoi në gazetën italiane “La Verita” provat…

Gjermani: Një në gjashtë vetë rrezikohen nga varfëria

Vitin e kaluar, në Gjermani ishin në rrezik për të rënë në…