Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeffrey Hovenier, kanë shënuar Ditën Ndërkombëtare të Presidentit të ShBA-së, me një aktivitet ku merrnin pjesë dhe një grup fëmijësh, te shtatorja e Presidentit Bill Clinton në Prishtinë.

Osmani pas aktivitetit, nuk ka komentuar më shumë në pyetjet e gazetarëve rreth planit franko-gjerman, duke thënë që qëndrimi i saj lidhur me këtë çështje nuk ka ndryshuar.

“Dihet qëndrimi im për planin franko – gjerman, nuk ka ndryshuar”, ka thënë tutje Osmani

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Aeroplani me 22 persona në bord zhduket në malet e Nepalit

Një aeroplan me 22 persona në bord është zhdukur në malet e…

Pse Gjermania po heziton të dërgojë tanke në Ukrainë?

Ndërsa po rritet presioni mbi Gjermaninë për të dërguar tanke Leopard 2…

Petrovska: Nuk është e vërtet se agjentët tanë të kundërzbulimit janë arrestuar në Kosovë

Ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska, gjatë emisionit “360 Gradë” në Alsat i…

Zëdhënësja e MPJ-së ruse i quan Kurtin e Zelenskyn nazistë

Zëdhënësja e Ministrisë dhe Punëve të Jashtme ruse, Maria Zakharova, ka thënë…

Forcat ruse në Ukrainë së shpejti do të mbeten pa furnizime – parashikojnë ekspertët

Forcat ruse së shpejti do të shpenzojnë edhe furnizimet e tyre të…