Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të Institucionit të Presidentit, sot merr pjesë në inaugurimin e presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë.

Osmani do të marrë pjesë në një ceremoni që do të mbahet në Presidencën e Shqipërisë, në të cilën presidenti aktual, Ilir Meta, do ta dorëzojë detyrën tek Presidenti i ri, Bajram Begaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Gjermania aplikon reciprocitetin me Rusinë: Ndalon aterrimin e aeroplanëve rusë në Berlin

Ministria e transportit në Berlin tha se lëvizja u bë sepse Rusia…

Ali Ahmeti nga Buteli: Unë nuk punoj për të fituar zgjedhjet e ardhshme, por për të bërë vepra të mira për shqiptarët

Në kuadër të fushatës për zgjedhjet presidenciale 2019, Bashkimi Demokratik për Integrim…

Galevska: Në mënyrë të paligjshme janë lëshuar 600 karta të identitetit

Jadranka Galevska ish-shefe e Sektorit për Punë Administrative sot gjatë dëshmimit për…

Shkeljet gjatë fushatës zgjedhore, PZAP shqipton gjoba për LDK-në, PDK-në dhe AAK-në

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka shqyrtuar 9 ankesa të…

Arrestohet një zyrtar i komunës së Pejës, e bëri jashtëligjshëm shtetas të Kosovës një të huaj

Një zyrtar i komunës së Pejës është arrestuar për keqpërdorim të detyrën…