Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në Ambasadën amerikane ku kryetemë është çështja e Asociacionit.

Osmani ka thënë që “gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë”, njofton Klan Kosova.

Ndryshe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë sot i ka thirrur në takim përfaqësues të pozitës, opozitës dhe të shoqërisë civile për të diskutuar në lidhje me Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Veprimet barbare të Putin testojnë të gjithë njerëzimin…”

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson foli me presidentin ukrainas Zelenskyy…

BE-ja u kërkon vendeve anëtare të rimbushin rezervat e municionit

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, është ankuar…

Protesta të dhunshme në Hong Kong

Policia ka përdorur topa uji dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve, të cilët…

Kurti takohet me Kryetarin e Komitetit LIBE të Parlamentit Evropian

Takimin e radhës në Strasburg, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti…

Drejtori i CIA-s, Burns: Putin mund të jetë i rrezikshëm dhe i pamatur

Ndërsa Agjencia Qendrore e Inteligjencës feston 75 vjetorin e saj këtë vit,…